ORTA DOĞUNUN KALBİ ÜRDÜN!

Orta doğunun her anlamda en güvenilir yerlerinden biri olan Ürdün; sımsıcak doğasıyla selamlıyor hepimizi. Şairlerin mısralarından tanıdık geliyor sıra sıra caddeleri ve bir çöl rüzgarı şenlendiriyor içimizi. Buram buram tarih kokuyor her bir yanı. Geçmişe dair  her ne varsa çıkıveriyor tozlu yollarında karşımıza. Duraksıyoruz. Başka bir zaman burası bambaşka bir mekan. Etnik unsurlar boyuyor yeryüzünü, çocuklar bir başka gülüyor burada. Selam olsun sana ey Arabius’un şehri!

Kelimeler anlatamaz bazen gözün gördüğünü. Bir şehir düşünün sokaklarında sevginin dumanı tütsün dursun. Bir sonbahar tadı bıraksın damaklarımıza. Yaşadıklarımızı ve hissettiklerimizi anlatabilecek başka bir cümle çıkmıyor ağzımdan. Liva Akademi sayesinde  bu özel şehri gezme fırsatı bulan kafilenin sorumlusu olarak gittiğim Ürdün; hayatıma derin bir iz bıraktı bir anda. Ekibimle beraber hem bu muhteşem şehri soludum doyasıya hemde Arapça’mı geliştirme imkanı buldum. Çok okuyan mı bilir çok gezen mi diye sorarlar ya hani ben bu soruya çok gezen diyorum tüm samimiyetimle. İnsanını tanımadan, caddelerini selamlamadan öğrenemezdim Arapça yaşamayı çünkü. Öyle tanıdık gelmezdi dilini öğrenmek için çabaladığımız insanı Ürdün’ün.

Pratik yapma imkanı ile gündemimize sadece Arapça’yı almayı başardık. Ürdün’ün en iyi dil okullarından birinde eğitim imkanı ile de Arapça seviyelerimizi yükselterek bu özel dili yerinde ilk ağızdan öğrendik. Bu özel deneyim Arapça’da uzun bir yol katetmemizi sağladı. Eğlenirken nasıl dil öğrenilir görmüş olduk hep birlikte. Kısa zamanda çok makul fiyatlarla bu kadar çok şey başarmış olmak bir yana konforumuz için her şey özenle düşünülmüştü. Standartların bu kadar yüksek olduğunu gören tüm arkadaşlarla programı biraz daha uzatmaya karar verdik. Bir aylığına ayrıldığımız güzel ülkemizden bir ay daha ayrı kalmayı göze aldık. Ürdün bir anda hem hayallerimizin şehri oldu  hemde Arapça kariyerimize başka bir soluk. 

Soğuk bir kış gününde Ürdün sokaklarında yüreğinize dokunan bir şeyler bulmak, Arapça’yı yerinde uzman kadroyla öğrenmek ve orta doğunun sınırlarını zorlamak istiyorsanız sizde Liva Akademi kalitesiyle Ürdün Arapça Eğitimimize katılın! 

Gezimize dair aklınıza takılan tüm konularda fikir sahibi olmak için 9 Aralık pazar saat 16.00’da Nurdan ARIKAN (Ürdün Koordinatörü) hocamızla Ürdün Tanıtım Toplantısına bekliyoruz!

Adres: Ziya Gökalp Cad. Dr. Mediha Eldem Sok. 41/6 Kızılay/ANKARA
Liva Akademi

Ayrıntılı Bilgi İçin:
0312 435 82 68

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
WhatsApp'tan Soru Sorun!