YENİ ÖĞRETİM TEKNİKLERİ İLE MODERN ARAPÇA

Değerli Okurlar!
Dil öğrenmek; yeni bir dünyanın kapılarını açan, yeni bir kültüre tanık olmamızı sağlayan en kolay yöntemdir. Sebebi her ne olursa olsun ya da öğrenmek istediğiniz dil hangisi olursa olsun süreç hassasiyet ve incelikler gerektiriyor.
Arapça bir dünya dili olarak gün geçtikçe önemini artırıyor. Bu dili talep edenler de haliyle artmış oluyor. Biz Liva Akademi olarak 17 yıllık sevdamız olan Arapçayı güzel insanımıza en iyi şekilde öğretmek için çalışmalarımıza hız kazandırıyoruz. Yeni teknikler ve özgün yöntemlerle dil öğretiminde alışılmışın dışına çıkıyoruz. Size hem keyif alacağınız hemde hızlıca konuşmaya, okumaya, yazmaya başlayacağınız birbirinden verimli programlar hazırlıyoruz.

Her yaş ve meslek grubundan öğrencinin rahatlıkla dahil olacağı programlarımızın temeli en nihayetinde pratiğe verdiğimiz öneme dayanıyor. Gramere boğulmuş ve kurallardan ibaret bir dil öğretimini yetkin bulmuyor asla uygulamıyoruz. Tecrübeye önem vererek kadromuzun gelişimi ve üretkenliği için çeşitli AR-GE çalışmaları yapıyoruz.

Öncelikle öğretimde kaynak seçimini iyi yapmak esastır. İçeriğin sadeleştirilmiş ve doğrudan pratiğe bağlı olması dikkat edilecek unsurlardandır. Şu an Arapça öğretimi için hazırlanmış kitaplar içerisinde kullanımı en rahat olanı El Arabiytu Beyne Yedek’tir. Bizimde bu kitabı tercih etmemizin sebebi uluslararası platformlarda referans gösterilmesidir. Şu an bir çok Arap ülkesinde bu kitaptan Arapça öğretilmektedir.

Bu hususta dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise dersi anlatacak kişinin yeterince tecrübeli ve derin bir ilme sahip olmasıdır. Bir de Arapçayı öğretmeye çalıştığı insanların diline hakim olmalıdır öğretmen. Liva Akademi kadrosunun tamamen yabancılardan oluşmasının sebebi de budur. Türkçeyi çok iyi bilen ve inceliklerine hakim olan yabancı hocalarımız sayesinde öğrencinin sorun yaşayacağı yerler önceden tespit edilmektedir. Böylece az vakitte daha sağlıklı aktarımlar yapılmaktadır. Ayoub DOSSO, Muhammed KEITA, Rana HAMPAROSH ve Maysam ABDULSALAM’dan oluşan kadromuzun tamamı da bu yetkinliktedir. Arapçayı adeta yaşayarak öğrenmenizi sağlayıp ilk ağızdan eğitim fırsatını sunarlar.

Ders içerikleri kadar saatler ve programda çok önemlidir elbette. Haftalık 2 gün (her gün 3 saat eğitim ile) kur eğitimi; 2 gün okuma-yazma etütleri ve konuşma kulüpleri ile toplamda 4 gün kursumuza gelerek Arapçayı gündeminizde tutabilirsiniz. Her geçen hafta kazanımlarınızı biraz daha artırabilir daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Okuma, yazma- konuşma, okuduğunu anlama ve gramer konuları bizim tekniğimiz için çok önemlidir.

Zenginleştirdiğimiz içeriğimiz, yetkin kaynaklarımız ve profesyonel hoca kadromuz ile Liva Akademi olarak 17 yıldır sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Arapça deyince akla gelen ilk adres Liva Akademi!!

Ayrıntılı Bilgi ve Ön Kayıt İçin
0312 435 82 68

Zamanın Değerini ve Güvenin Önemini Çok İyi Biliyoruz!!

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
WhatsApp'tan Soru Sorun!