NEDEN ARAPÇA?

Uzun bir geçmişe dayanan Arap kültürü bizim kültürümüzle çoğu kez ortak paydada buluşmuştur. Bir takım değer yargıları her iki ulus tarafından benimsenmiştir. Bu sebeple Arapça uluslararası kültürün ortak dili olarak karşımıza çıkıyor. Sosyal, ekonomik, kültürel bir çok eserde Arapça kullanılmış ve çözümleme için Arapça bilmek gerekli görülmüştür. Günümüzde 22 ülke de resmi dil olarak kullanılan Arapça sadece İslam aleminin değil diğer dünya milletlerinin de odak noktası konumunda.
Dil bilmek sosyo-kültürel açıdan oldukça öneme sahiptir. Hele ki Arapça gibi stratejik bir dili konuşuyor, okuyor, yazıyor olmak çok büyük ayrıcalık. Ülkemizde Arapça’ya olan yoğun ilgi bizlerin hizmet alanını her geçen gün biraz daha artırıyor.
Ülkemizin gerek Arap ülkeleriyle olan yakınlığı gerekse ülkemizde ağırladığımız Suriyeli misafirlerimizin varlığı bu ilgiyi her geçen gün biraz daha artırıyor. Ülkemizdeki yaklaşık 5 milyon Arap nüfusu; kamu ve özel kurumlarda, ekonomik ve sosyal yaşantıda Arapça bilenleri bir adım ileri taşıyor. Suriyeli kampları gibi yeni çalışma alanları, beraberinde Arapça bilen eleman ihtiyacını doğuruyor. Ayrıca uzun soluklu kariyer gerektiren ilahiyat gibi Arapça ile ilişkili bölümler için olmazsa olmaz Arapça YDS puanı. İmam hatip okulları, ilahiyat, İslami bilimler gibi bölümler ve daha birçok alanda faaliyet gösteren Arapça sanıldığının aksine öğrenimi kolay bir dil. Çoğumuzun Kur-anı Kerim’den alışık olduğumuzdan bir kulak aşinalığı mevcut.
Arapça hem stratejik hem de manevi olarak popülaritesini artırıyor. Durum böyle iken Liva Akademi ailesi olarak biz bu özel dil ile ilgili çalışmalarımıza hız kazandırarak; büyük bir özenle Arapça öğretimimize devam ediyoruz.

Liva Akademi

0312 435 82 68

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
WhatsApp'tan Soru Sorun!